مهمان حبیب خداست

شهید اسماعیل دقایقی مسئولیت کلیه­ی اسرای آزاد شده را قبول کرده ­بود و در تحول روحی و فکری آنها بسیار مؤثر بود که می­توان آثار آن را در عملیات­ مشخص نمود. با آنها برخورد اسلامی داشت و همه­ی آنها مورد اعتماد ایشان بودند وهمین برخورد والا و انسانی باعث شد که یک تجربه­ی جدید و بی­سابقه به موفقیت برسد، به­طوری که تمامی توابین با یک روحیه و انگیزه­ی بسیار عالی جنگیدند و شهید دادند و پیروزی­های چشمگیری هم به دست آوردند.

قبل از عملیات کربلای دو، دو نفر از عراقی­ها به تیپ بدر پناهنده شدند. شهید دقایقی با آنان به گونه­ای که حاکی از اعتماد و وثوق  ایشان به آنهاست، برخورد کرد و به آنان گفت:« ما می­خواهیم در این منطقه عملیاتی انجام دهیم و شما باید در این زمینه به ما کمک و مساعدت نمایید تا بهتر بتوانیم حمله کنیم و …»

و مطالبی از این قبیل را با آنان مطرح می­کرد. فرماندهان هرچه به او تذکر می­دادند که این نوع برخورد از لحاظ امنیتی قابل قبول نیست. ایشان اصرار که این دو نفر مورد اعتماد هستند و در روز عملیات به معاون خود می­گوید که به این دو نفر پیشنهاد کن که اگر بخواهند می­توانند با ما در عملیات شرکت کنند و در صورت عدم تمایل به شرکت، آزادند.

آن دو نفر از پیشنهاد استقبال می­کنند. بنابراین به آنها یک قبضه تفنگ و تعدادی فشنگ می­دهند و چون شهید دقایقی متوجه می­شود که به ایشان نارنجک تحویل نداده­اند، ناراحت می­شود و خودش چند نارنجک به آنها تحویل می­دهد و این دو پناهنده نیز به خاطر این اعتماد، قهرمانانه در عملیات شرکت می­کنند و بعد از آن نیز به مجاهدین می­پیوندند. همیشه به معاون خود که یکی از پاسداران بود با تأکید می­گفت:« اینها مهمان ما هستند و مهمان «حبیب الله» است و باید به آنان به چشم یک مهمان نگاه کنیم و برخوردمان با این برادران منبعث از فرهنگ اسلامی باشد». اخلاق جذاب او باعث شده بود که در تمامی صحنه­ها و حتی در داخل خانواده­های مجاهدین جا داشته باشد

نرم افزار چند رسانه ­ای شاهد. ویژه­ سردار شهید اسماعیلی دقایقی.

شما میتوانید این مطلب را از طریق شبکه های اجتماعی زیر به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
error: