اختتامیه ستاد راویان روحانی و بیستمین دوره آموزش روایتگری (همایش عبای خاکی) در اردوگاه ولایت استان قم با حضور دکتر سید احمد عبودتیان، دستیار رئیس جمهور در امر مردمی‌سازی دولت، حجت الاسلام و المسلمین جوشقانیان، مدیر موسسه روایت سیره شهدا، حجت الاسلام والمسلمین علی لقمان پور، مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس، سرهنگ پاسدار مهدی امیریان، دبیر ستاد مرکزی راهیان نور و طلاب و فضلای پیش قدم در عرصه جهاد تبیین و روایت و همسران آنها حضور داشتند.

حجت الاسلام و المسلمین زمانی، مسئول آموزش موسسه روایت سیره شهدا، در ابتدای جلسه، ضمن بیان اینکه هدف از دوره های آموزشی روایتگری، تربیت و آموزش راویان توانمند در بستر جهاد و شهادت است، با اشاره به ۶ گام لازم برای رسیدن به جایگاه روایتگری بیان کرد: در گام اول جذب و گزینش را از طریق نشر پوستر، پیام کوتاه، تبلیغ چهره به چهره و تیزر تبلیغاتی شروع کرده و پس از نام نویسی، افراد دارای صلاحیت و ویژگی های روایتگری دعوت به آزمون کتبی و مصاحبه شفاهی می شوند و امسال از ۲۶۰ نفر ثبت نامی، ۱۲۰ نفر پذیرش شدند.

وی گام های لازم دیگر را، گام آموزش و انگیزش، گام نظام ارزیابی، گام کارورزی در بستر راهیان نور، گام آموزش تکمیلی و گام آموزش تخصصی و انتخاب گرایش های تخصصی برشمرد.

در ادامه حجت الاسلام محمود شهرجردی، دبیر ستاد راویان روحانی حوزه‌های علمیه به ارائه گزارشی از عملکرد راویان و میزان اعزام راویان در عرصه کاروان های دانش آموزی، دانشجویی، عمومی و مردمی، حوزوی و دیگر عرصه ها در طول سال ۱۴۰۱-۱۴۰۲ پرداخت و ضمن تأکید بر لزوم ورود طلاب روایتگر در عرصه های تخصصی، حضور طلاب روایتگر متخصص در عرصه روایتگری را امری ضروری برشمرد.

یاد آور می شود: در ادامه این مراسم «حجت الاسلام و المسلمین جوشقانی، مدیر موسسه روایت سیره شهدا» و «دکتر سید احمد عبودتیان، دستیار رئیس جمهور در امر مردمی‌سازی دولت» به سخنرانی پرداختند.

خاطر نشان می شود: اجرای مسابقه ویژه فرزندان طلاب روایتگر از دیگر برنامه های این مراسم بود و در ضمن این همایش از طلاب روایتگر برتر تقدیر به عمل آمد.

شما میتوانید این مطلب را از طریق شبکه های اجتماعی زیر به اشتراک بگذارید.

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

دسته‌ها

بایگانی‌ها

فهرست
error: