آیا شهادت شهید حسن تهرانی مقدم یک ترور اسرائیلی بوده است؟

شهید بزرگوار سرلشکر حاج حسن تهرانی مقدم که به عنوان پدر موشکی ایران شناخته می‌شود، از معدود افرادی بود که در دوران دفاع مقدس و پس از آن تا روزهای سخت پیشرفت و تحریم، برای پیش برد علم موشکی و خودکفایی در این فن آوری مجاهدانه تلاش کرد. در شرح حماسه‌این شهید عزیز همین بس که مقام معظم رهبری پس از شهادت ایشان فرمودند: یکی از عزیز ترین یارانم را از دست دادم.
در روز بیست و یکم آبان ماه سال ۱۳۹۰، در یکی از زاغه‌های مهمات تهران، انفجاری رخ داد که طی این حادثه سرلشکر تهرانی مقدم به شهادت رسید. این حادثه درباره¬ی يكي از پروژه هاي محرمانه هوا- فضاي سپاه در زمينه ي موشك هاي قاره پيما به وقوع پيوست.
پس از انتشار خبر انفجار، بلافاصله رسانه‌های غربی، اسرائیلی و حتی ضد انقلاب، اعلام کردند که‌این انفجار اقدامی خرابکارانه برای ضربه زدن به برنامه هسته‌ای و موشکی ایران بوده است. در حالی که‌این اظهارات سراسر کذب بیشتر به منظور جو سازی رسانه‌ای، اعلام ناتوانی امنیتی ایران و قدرت جاسوسی خود بیان می‌شد. مقامات رسمي جمهوري اسلامي نیز اين شايعه را تكذيب كردند. اسماعيل كوثري نايب رييس كميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس شوراي اسلامي از بررسي انفجار پادگان نظامي در روستاي بيدگنه شهرستان ملارد، در نشست ۲۲ آبان ۱۳۹۰ اين كميسيون خبر داد و گفت: «برخي شايعات درباره خرابكاري در اين حادثه منتفي است و چنين خبري صحت ندارد و تكذيب مي‌شود. برادر شهید تهرانی مقدم نیز فرمودند: اين پروژه – كه انفجار در حين آن رخ داد – در حال تست نهايي بود. پروژه هم مربوط به موشك بالستيك قاره‌پيما بود و در مراحل نهايي‌ قرار داشت. اين پروسه كاملاً هايتك و محرمانه بود. يكي از دلايلي كه آنها حرف‌هاي مختلف مي‌زنند، اين است كه از ماهيت اين كار مطلع نبودند. ملت عزيز ما مطمئن باشند كه ايران در اين زمينه به يك تكنولوژي بومي دست يافته كه بتواند در مقابل تهديدها و توطئه‌هاي استكبار جهاني بايستد. پرچمدار اين پروژه نيز سرلشكر شهيد حاج حسن تهراني مقدم بود كه خون خودش را در اين مسير تقديم كرد و بنده مطمئنم كه اين خون‌ها ان‌شاءا.. بارور خواهد شد و اين پروژه نهايي مي‌شود»
باید مد نظر داشت که همواره رسانه ها و قدرت‌های بیگانه و ضد انقلاب بر آنند تا از همه حوادث به نفع خود سوء استفاده حداکثری را ببرند. حتی در قضایایی که توانایی دخالت و جاسوسی هم نداشته باشند، با اظهاراتی انچنینی در پی ایجاد جو رسانه‌ای منفی، و به رخ کشیدن قدرت پوشالی خود هستند.

شما میتوانید این مطلب را از طریق شبکه های اجتماعی زیر به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
error: